Doğru ve Tarafsız Habercilik
Çekici ve kurtarıcı istediğinizde. bahçelievler çekici ve bakırköy çekici

Uzmanlara göre: Bu yıl kar yok, yazın ise…..

Uzmanlara göre: Bu yıl kar yok, yazın ise…..
23 Şubat 2018 - 20:39 'de eklendi ve 263 kez görüntülendi.

Meteoroloji uzmanı Bünyamin Sürmeli, son yıllarda yaşanan duruma bağlı olarak Avrupa’da hafta sonu Sibirya soğukları etkisini gösterecek. Türkiye’de bu soğuklardan nasibini alacak. “Trakya ve Bolu çevrelerinde kar yağışı görülebilir. İstanbul ise yine kar yağışı görülmeyecek yerlerden birisi. Ancak fırtına ve yağış olacak. Sıcaklık ciddi oranda düşecek. O yüzden iyi giyinmenizde fayda var” dedi.

Buna karşılık yazın ise sıcaklıkların aşırı yükselmesi, özellikle haziran sonu temmuz başında ciddi derecelere ulaşması bekleniyor.

Canlı yayında yapılan açıklamada; “Kar geliyor ama Avrupa’ya geliyor. Bize ise fırtına ve yağış ile sert soğuklar düşecek.Soğuklar artacak o yüzden iyi giyinmek gerekiyor.” Soğuk hava Cumartesi gece başlayıp pazartesi öğlene kadar sürmesi bekleniyor.

 

YAZ BAŞINDA YÜKSEK SICAK OLACAK

Mart ayının ortalarında kuzey bölgelerde bile 20’li derecelerin görülebileceğini kaydeden Sürmeli, şöyle devam etti:

“Kışı sıcak geçen yıllarda yaz sıcakları tavan yapar genellemesi doğru değil. Şu anki verilerdeki görüntü yaza giriş yani haziran sonu temmuz başı aşırı sıcak geçme ihtimali var. Sıcak bir yaz girişi olabilir. Yazın tamamı için durum net değil.

Çekici ve kurtarıcı istediğinizde. bahçelievler çekici ve bakırköy çekici
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER