Doğru ve Tarafsız Habercilik
Çekici ve kurtarıcı istediğinizde. bahçelievler çekici ve bakırköy çekici

Aselsan hamlesini yapacak! Abd Şantajı Boşa Çıkarılacak.

Aselsan hisselerini halka arz etmek için çıktığı yolda yabancı aracı kurumların teklif vermemesi sonucu bu durumu ertelemişti.

Aselsan hamlesini yapacak! Abd Şantajı Boşa Çıkarılacak.
21 Şubat 2018 - 18:15 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

Aselsan ikinci halka arz için geçen ay istediği gibi teklif alamadığı için bu arz işlemini yerel aracı kurumlar üzerinden devam ettirecek.

Halka açık en büyük Türk şirketi olan Aselsan, birden fazla kuruma halka arz için yetki verebilir.

Kaynakların verdiği bilgiye göre talep toplama ile satış gerçekleştirilebilir. Satışın yabancı kaynaklarla planlanandan daha düşük oradan gerçekleşebileceği gelen bilgiler arasında. Aselsan daha önce 1 milyar dolar değerindeki %15’lik hisseyi halka arz etmek istemişti.

ABD ŞANTAJ YAPMIŞTI

Savunma sanayisinde yerlilik oranının yüzde 60’lara çıkmasının öncü kuruluşu olan ve Borsa İstanbul’da piyasa değeri en yüksek yedinci şirket konumunda bulunan Aselsan’ın planlanan ikinci halka arzına, başını ABD’lilerin çektiği uluslararası bankalar danışmanlık için teklif vermemişti Teklif vermeyen bankalar arasında Bank of America Merrill Lynch, Deutsche Bank, Credit Suisse, Citigroup, Morgan Stanley ve JPMorgan yer alıyor. Analistler, ABD bankalarının isteksiz davranmasında, Türk savunma sanayisini finanse etmeme isteği, Türkiye’nin Rusya ile yaptığı S-400 füze anlaşması ve iki ülke arasındaki politik sorunların etkili olduğunu kaydetmişti.

Çekici ve kurtarıcı istediğinizde. bahçelievler çekici ve bakırköy çekici
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER