Doğru ve Tarafsız Habercilik
Çekici ve kurtarıcı istediğinizde. bahçelievler çekici ve bakırköy çekici

Abd’den saçma sapan ‘Afrin’ açıklaması! ‘Bilgimiz yok’

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, Türkiye ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Abd’den saçma sapan ‘Afrin’ açıklaması! ‘Bilgimiz yok’
21 Şubat 2018 - 15:46 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.

Heather Nauert, ”(ABD-Türkiye) Her iki tarafta son bir kaç yıl içerisinde beraber çok iyi  şekilde çalışmadığını kabul etti. Bu konuda Tillerson ve Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN taahhütte bulundu. NATO müttefiki ve stratejik ortak olarak DEAŞ’a karşı mücadelede hedefler ortak. Bu hedeflere ulaşmak için şimdi beraber daha iyi çalışacağız” dedi.

Nauert, basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.

”AFRİN İLE İLGİLİ BİLGİMİZ SINIRLI”

Afrin’de ABD’nin bulunmadığını ve herhangi bir gruba teçhizat vermediğini belirten Nauert, “Afrin’de olup bitenlerle ilgili bilgimiz sınırlı.” ifadesini kullandı.

Sözcü Nauert, “ABD’nin Afrin’de olup bitenlerle ilgili algısı nedir” şeklinde soruya, “ABD Afrin’de bulunmuyor, herhangi bir gruba da teçhizat vermiyor. Bu sebeple Afrin’de olup bitenlerle ilgili bilgimiz sınırlı çünkü orada yokuz.” karşılığını verdi.

ABD yönetiminin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğünü anımsatan Nauert, şöyle konuştu:

“Taraflar son bir kaç yıl içerisinde birlikte çok iyi bir şekilde çalışmadığını kabul etti. Bu konuda (ABD Dışişleri Bakanı) Tillerson ve Erdoğan taahhütte bulundu. NATO müttefiki ve ortak olarak DEAŞ’a karşı mücadelede ortak hedefler var. Bu hedeflere ulaşmak için biz şimdi daha iyi bir şekilde çalışmaya başlayacağız.”

Görüşmelerde Afrin’in söz konusu olup olmadığını soran gazeteciye Heather Nauert, “Bunlar gizli diplomatik görüşmeler. Bakan Tillerson, Amerikalılar ve diğerleri için en iyi sonuçlara gizli görüşmeler yoluyla ulaşabileceğini düşünüyor.” değerlendirmesini yaptı.

Çekici ve kurtarıcı istediğinizde. bahçelievler çekici ve bakırköy çekici
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER