Oto Çekici
plastik rahle
| Turbo Haber |
plas rahle

Hava durumu 09.01.2017 İstanbul kar yağışı ne kadar sürecek

Yurt genelinde kar yağışı etkili oluyor. İstanbul Valisi Şahin, okulların yarın da tatil edildiğini açıkladı. Kamu kurum ve kuruluşlarında mesai bitişi 15.30’a çekildi. İstanbul Valiliği, TIR’ların trafiğe çıkışını yasakladı

09 Ocak 2017 - 17:35 'de eklendi ve 619 kez görüntülendi.
Hava durumu 09.01.2017 İstanbul kar yağışı ne kadar sürecek

1 / 72

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul’da yarın da okulların tatil edildiğini açıkladı.  Şahin, Twitter’dan “Artan kar yağışı, ara yollardaki tıkanma ve buzlanma nedeniyle İlimizde eğitim-öğretime yarın (salı)1 gün daha ara verilmiştir” mesajını paylaştı.

2 / 72

Şahin, daha önce “Kar yağışı nedeniyle bugün İlimiz kamu kurum ve kuruluşlarında mesai 15.30’a çekilmiştir” açıklamasını yapmıştı. Açıklamada, “Devam eden ve meteorolojik değerlendirmelere göre artması beklenen kar yağışının İlimizde yol açabileceği trafik yoğunluğu ve olumsuzlukları en aza indirebilmek için kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin mesai sona erme saati, bugüne (09.01.2017) mahsus olmak üzere 15.30 olarak belirlenmiştir” denildi.

3 / 72

Açıklamada, “Kurum amirleri tarafından zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için yeterli personel ayrılacak olup, hizmet gereği görevine devam mecburiyeti bulunan kurumlarda, mesainin erkene alınıp alınmayacağı kurum amirlerinin takdirine bırakılmıştır” ifadeleri yer aldı.METRO VE METROBÜS SEFERLERİİBB, metrobüs seferlerinin takviye edileceğini, metro seferlerinin de sabaha kadar süreceğini duyurdu.

4 / 72

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, “İstanbul’da halen aralıklarla devam etmekte olan kar yağışının, bugün öğle saatlerinden itibaren etkisini arttırarak gece saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir” denildi.

5 / 72

Açıklamada, “Mevcut kar örtüsü üzerine güney kıyılarda 5 cm, iç ve kuzey kesimlerde 10- 15 cm arasında ek örtü oluşturması beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği; ulaşımda aksamalar, buzlanma, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

6 / 72

İstanbul Valiliği, TIR’ların trafiğe çıkışını yasakladı. AKOM’dan yapılan açıklamada, “Kış lastiği kullanmayan sürücülerin trafiğe çıkmamaları önemle duyurulur. Valilik kararıyla TIR’ların trafiğe çıkmaları yasaklandı.” ifadelerine yer verildi.

7 / 72

İstanbul’da bugün okullar tatil. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul’da yarın da okulların tatil edildiğini açıkladı.

8 / 72

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle 10 Ocak Salı günü eğitim yapılamayacak. Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Olumsuz hava şartları nedeniyle Bandırma ilçemizde özel eğitim kursları, ilkokul, ortaokul ve liselerde (yarın) eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir.” ifadelerine yer verildi. Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

9 / 72

AKOM’dan alınan bilgilere göre, Sibirya’nın soğuk hava ile yoğun ve kuvvetli kar yağışının pazartesi ve Salı günleri etkili olması bekleniyor. Fırtınamsı rüzgar ve kar yağışı nedeniyle kara, hava ve deniz ulaşımında aksamalar yaşanabilir.

10 / 72

İstanbul’da cuma günü başlayan kar yağışı etkili olmaya devam ediyor.  İl genelinde gündüz ve gece sıcaklığı oldukça düşük. Meteoroloji uzmanları, kentte kuvvetli buzlanma ve don olayına karşı uyarıyor.

 

11 / 72

Meteoroloji’den alınan bilgilere göre, İstanbul’da salı günü gündüz sıcaklığı 3 derece, gece sıcaklığı -2 derece olması bekleniyor. Yağışlar ara vermeden devam edecek. Salı günü karla karışık yağmur etkili olacak ama kentin yüksek kesimlerinde kar etkisini sürdürecek.

12 / 72

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentte ölçülen kar kalınlıklarını açıkladı. Yapılan açıklamada Çatalca-Subaşı’nda kar kalınlığının 122 cm ölçüldüğü belirtildi.

 

 

13 / 72

İBB, kar yağışının Boğaz çevresi, Beykoz, Sarıyer, Ümraniye, Maslak, Kağıthane, Fatih, Beşiktaş, Kavacık, Şişli, Eyüp, Arnavutköy, Sultangazi ve Kemerburgaz’da tipi şeklinde devam ettiğini kaydetti. Kar yağışının başlaması ile TEM ve D-100’de kış lastiği veya zincir takmayarak yolda kalan 250 TIR ve ağır vasıta itfaiye ile yol bakım ekipleri tarafından çekildiğini belirten İBB, bu sabah saat 08:00 itibariyle ölçülen kar kalınlıklarını ise şöyle açıkladı:

14 / 72

– Çatalca-Subaşı: 122 cm, – Hadımköy, Yassıören: 105 cm, – Büyükçekmece, Sultangazi, Arnavutköy 68 cm, – Başakşehir, Esenyurt, Beylikdüzü, G.O.Paşa: 62 cm, – Ağva-Teke, Beykoz, Sarıyer, Zekeriyaköy: 55 cm, – Alemdağ, Ömerli, Alibeyköy, Kağıthane, Maslak:45 cm, – Uğur Mumcu, Çamlıca, Bahçelievler, K.Çekmece: 35 cm, – Çekmeköy, Ümraniye, Sancaktepe: 30 cm, – Ataşehir, Maltepe, Kadıköy, Üsküdar, Şile, Beşiktaş, Bakırköy: 20-25 cm, – Pendik, Kartal, Tuzla: 10-15 cm.

15 / 72

Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında. Yurdun kuzetbatı kesimlerinde yağışlar yoğun kar yağışı şeklinde gösteriyor. Önümüzdeki günlerde sıcaklıklar düşmeye devam edecek. Pazartesi günü doğu kesimlerde 6 ila 12 derecelik düşüş bekleniyor.

16 / 72

Bugün yağışlı hava tüm yurtta etkili olmaya devam edecek. İstanbul, Trakya, Sakarya’da aralıklı kar yağışları devam edecek. İzmir’de karla karışık yağmur bekleniyor. İç Ege’de sıcaklıkların sıfırın altında 16, sıfırın altında 18 dereceye kadar düşmesi tahmin ediliyor.

17 / 72

Bugün Marmara, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu, Mersin, Bingöl, Erzurum, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Antalya’nın doğu, Ağrı’nın batı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

18 / 72

Doğu Akdeniz ve Trabzon çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Osmaniye, Hatay kıyıları ve Adana’nın doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batısı, Ordu, Tokat ve Adıyaman çevrelerinde yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

19 / 72

Salı günü şu anda ülke genelinde etkili olan yağışlı sistem doğu kesimlerde etkisini devam ettirip yavaş yavaş ülkeyi terk edecek. Ancak sabah saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı sistemin etkili olması bekleniyor. Bu yağışlı sistem de salı yurdun batı kesimlerde etkisini gösterecek. Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de görülecek yağışların kuvvetli olması tahmin ediliyor.

20 / 72

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinde yağışlar yoğun kar şeklinde görülecek. Salı günü İzmir’de sabah saatlerinde kar yağışı bekleniyor. Gün içerisinde karla karışık yağmurlar kuvvetli şekilde etkili olacak.

21 / 72

Şu anda ülkemizi etkileyen sistem ise Doğu Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz’in doğusunda, Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda, iç kesimlerde kar, kıyı kesimlerde Trabzon, Rize, Artvin çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde gösterecek.

22 / 72

Çarşamba günü itibariyle yurdun batı ve iç kesimlerindeki yağışların aralıklarla devam etmesi tahmin ediliyor.  Batı Akdeniz kesiminde Eskişehir’e kadar olan kısımda yağışlar bir gün itibariyle ara verecek.

 

23 / 72

Perşembe yurtta hava durumu

24 / 72

İŞTE 09 OCAK PAZARTESİ OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER…Kar yağışının ardından sabah saatlerinde Sivas Valiliği, tüm il genelinde ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Kamuda çalışan hamile ve engelli personel de izinli sayıldı.

25 / 72

Adıyaman’da etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk, orta ve lise düzeyindeki okullar 1 (bir) gün tatil edildi. Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, il merkezinde sabah saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların Pazartesi (1 gün) tatil edildiğini duyurdu.

26 / 72

Tekirdağ Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Tekirdağ ve ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle resmi ve özel tüm ilk ve orta dereceli okulların 9 Ocak Pazartesi tatil edildiği belirtildi.

27 / 72

Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü il genelinde tüm okulların tatil edildiğini söyledi.

28 / 72

Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu vurgulandı. Açıklamada, Kastamonu merkezindeki tüm okullar ile merkeze bağlı taşımalı eğitim yapılan okullarda 9 Ocak Pazartesi günü eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

29 / 72

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiğinden, Bandırma, Manyas, Kepsut, Marmara, Gönen, Dursunbey, Erdek, Savaştepe ve Susurluk ilçelerinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği belirtildi.

30 / 72

Bartın’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Kurucaşile ilçesinin tamamında ve taşımalı eğitim verilen tüm okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

31 / 72

Bilecik’in Söğüt ve Yenipazar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullarda eğitim öğretim yapılmayacak.

32 / 72

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ilçede eğitim ve öğretime, 9 Ocak 2017 tarihinde 1 gün ara verileceğini, ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağını kaydetti.

33 / 72

Tokat’ta kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, “İl Hıfzısıhha Kurulu, yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verdi. Aynı zamanda engelli ve hamile memurların izinli sayılması kararlaştırıldı.” dedi.

34 / 72

Niğde’de yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Niğde Valiliği aşırı buzlanma ve soğuk sebebiyle okulların 9 Ocak Pazartesi günü İl genelinde okulların 1 gün tatil olduğunu duyurdu.

35 / 72

Ordu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde 9 Ocak Pazartesi günü eğitim öğretime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Olumsuz hava şartlarından dolayı Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Korgan, Kumru, Perşembe ve Ulubey ilçelerinin tamamında, Fatsa ilçe merkezi dışındaki tüm okullarda ve Ünye ilçe merkezi dışındaki tüm okullarda eğitim öğretime 9 Ocak Pazartesi günü ara verilmiştir.” Açıklamada, Altınordu, Gülyalı, Kabadüz ve Mesudiye ilçelerinde ise eğitim öğretime devam edileceği kaydedildi.

36 / 72

Kırşehir’de de aralıklarla devam eden kar yağışı, don olayı ve buzlanma tehlikesi nedeniyle merkezde taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Vali Necati Şentürk, merkeze bağlı taşımalı eğitim yapan okullarda pazartesi günü eğitime ara verildiğini belirtti. Şentürk, ilçelerdeki okullarla ilgili kararları kaymakamlıklara bıraktıklarını vurgulayarak, merkezdeki diğer okullarla ilgili kararın kar yağışının seyrine göre değerlendirileceğini kaydetti.

37 / 72

Ankara Valisi Ercan Topaca, meteorolojik verilere göre Ankara’da okulların tatil edilmesini gerektiren bir durum bulunmadığını açıkladı.

Ankara Valisi Ercan Topaca, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı mesajında, “Sevgili öğrenciler, Meteorolojik verilere göre, Ankara’da okulların tatil edilmesini gerektiren bir durum bulunmamaktadır. İyi dersler” ifadelerini kullandı.

38 / 72

Aksaray’da, kar ve buzlanma nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, kentte yoğun kar yağışının yaşandığını belirtti. Yağışın etkisini artırdığını aktaran Kartal, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime 09 Ocak Pazartesi ara verildiğini kaydetti.

 

39 / 72

Kocaeli Üniversitesinde (KOÜ) yarın eğitime ara verildiği bildirildi. Üniversitenin internet sitesinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle eğitime 9 Ocak Pazartesi ara verildiği, yarın yapılması planlanan yarıyıl sonu sınavlarının ise 16 Ocak Pazartesi gününe ertelendiği kaydedildi. Açıklamada, hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

40 / 72

Çorum’da kar yağışı dolayısıyla merkez, İskilip, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerinde eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, etkisini sürdüren kar yağışının ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için kent merkezi ile İskilip, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerindeki okullarda yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.Kar yağışının durumuna göre diğer ilçelerde de okulların tatil edilebileceği belirtildi.

 

41 / 72

Amasya’da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. Amasya Valisi Salih Işık yaptığı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğuna işaret etti. Meteoroloji verilerine göre kar yağışının süreceğini belirten Işık, “İlimizde devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitim ve öğretime yarın bir gün süreyle ara verilmiştir” dedi.Engelli ve hamile memurların da yarın izinli sayılmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

42 / 72

Manisa’daki yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın Gördes ilçesinde tamamen, 8 ilçede ise kısmi olarak ara verildiği bildirildi.Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle yarın Gördes ilçesindeki okulların tatil edildiği belirtildi.Yunusemre, Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve Salihli ilçelerinde ise eğitime kısmi olarak ara verildiğini kaydedilen açıklamada, bunun kapsamının, taşıma merkezlerinin tümü ya da bazılarıyla sınırlı olduğu ifade edildi. Açıklamada, Saruhanlı, Gölmarmara, Sarıgöl, Alaşehir, Köprübaşı, Kula, Ahmetli ve Demirci ilçelerinde ise okulların açık olacağı bildirildi.

43 / 72

Bolu’da aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar bir gün süreyle tatil edilirken, kamuda çalışan engelli ve hamilelere de idari izin verildi.

 

 

44 / 72

Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde devam eden kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle il merkez ve ilçelerde 9 Ocak Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verilmiştir. Ayrıca 9 Ocak Pazartesi günü engelli ve hamile kamu görevlileri 1 gün idari izinli sayılacaktır. Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri İle Halk Eğitim Merkezleri’de 9 Ocak 2017 günü bir gün tatil edilmiştir” denildi.

45 / 72

Bursa Valiliği, beklenen olumsuz hava koşulları sebebiyle okulların tatil edildiğini açıkladı. Zonguldak Valisi Ali Kaban, Twitter’dan yaptığı açıklamada, okulların tatil edildiğini duyurdu.  Düzce Akçakoca’yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edildi.

46 / 72

Çanakkale’de iki gün boyunca etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle kent merkezi ile 8 ilçesindeki tüm okullar bir gün, Gelibolu’da ise iki gün tatil edildi. İl merkezindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

47 / 72

Edirne’de, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde okullar tatil edildi. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, etkili kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde tüm okulların tatil edildiğini söyledi. Valilik kararı ile eğitime yarın 1 gün süreyle ara verildiğini bildiren Özcan, ”Edirne’de il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okullar, kar ve buzlanma nedeniyle yarın tatil edilmiştir.” dedi. Bu arada valilikten yapılan yazılı açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

48 / 72

Nevşehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle Valilik tarafından okullar bir gün süre ile tatil edildi.  Nevşehir’de dün gece saatlerinden itibaren yağan yoğun kar nedeniyle Nevşehir Valiliği il genelinde okulları 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile tatil etti. Nevşehir Valiliği tarafından aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelliler ve hamile bayanların da bir gün izinli sayılacağı açıklandı.

49 / 72

Tokat’ta kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğuna işaret etti. Meteoroloji verilerine göre kar yağışının süreceğini belirten Yazıcı, ” İl Hıfzısıhha Kurulu, yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verdi. Aynı zamanda engelli ve hamile memurların yarın izinli sayılması kararlaştırıldı.” dedi.

50 / 72

Kocaeli’de olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartlarının yol açtığı buzlanma riski nedeniyle, il genelinde anaokulları, ilk, orta, lise ve yaygın eğitim kurumlarında (özel rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime, 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi. Açıklamada ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

51 / 72

Samsun’un bazı ilçelerinde eğitime ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Vezirköprü, Ladik, Havza, Kavak, Asarcık ve Çarşamba ilçelerinde yarın 1 gün süreyle eğitime ara verildiği öğrenildi. Yetkililer, kar yağışının etkili olması haline kent merkezinde de okulların tatil edilebileceğini kaydetti.

52 / 72

Kırklareli’de olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde okullar tatil edildi. Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, “Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okullar yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle tatil edildi. Bazı bölgelerimizde kar kalınlığı 1,5 metreye yükselmiş durumda. Bu nedenle eğitime bir gün ara verdik.” dedi.Valilikten yapılan yazılı açıklamada da kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

53 / 72

Tekirdağ’da yoğun kar ve buzlanma nedeniyle okulların pazartesi günü tatil edildiği açıklandı. Tekirdağ Valiliği’nce yapılan yazılı açıklamada kar yağışı ve buzlanma nedeniyle hamile ve engelli olan devlet memurlarının da 1 gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.

54 / 72

Balıkesir’de, Bandırma ilçesinden sonra 8 ilçede daha olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar  tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiğinden, Manyas, Kepsut, Marmara, Gönen, Dursunbey, Erdek, Savaştepe ve Susurluk ilçelerinde yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi. Bandırma ilçesinde okulların tatil edildiği daha önce duyurulmuştu.

55 / 72

Yalova’da etkili kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. Kar Yalova’da etkisini sürdürüyor. Yalova Valiliği, olumsuz hava şartları nedeniyle 9 Ocak 2017 Pazartesi günü okulların 1 gün süreyle tatil ettiğini duyurdu. Eğitim 10 Ocak 2017 Salı günü devam edecek.

56 / 72

Kastamonu il merkezinde ve Bartın’ın Kurucaşile İlçesi’nde etkili olan kar yağışları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Kastamonu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi. Bartın’ın Kurucaşile İlçesi’nde de kar nedeniyle yarın okullar tatil edildi.

57 / 72

Konya merkez ve 7 ilçesinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle il merkezinde yarın ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, il genelinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ve hamileler ile özel kreş, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüplerinin de 1 gün idari izinli sayılacağı kaydedildi. Ayrıca, Akşehir, Kadınhanı, Tuzlukçu, Seydişehir, Ilgın, Altınekin ve Sarayönü ilçelerinde de yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

58 / 72

Bartın’da etkili olan kar yağışı sonrasında Vali Nusret Dirim’den kar tatili açıklaması geldi.  Bartın Valisi Nusret Dirim, yoğun kar yağışı nedeniyle Kurucaşile ilçesi merkez ve köylerinde okulların 9 Ocak Pazartesi günü 1 gün tatil edildiğini açıkladı. Bartın il geneli için ise ilerleyen saatlerde tatil konusunda değerlendirme yapılacağını belirten Vali Dirim, bir değişiklik olursa bilgilendirme yapılacağını açıkladı.

59 / 72

Yozgat’ta da yoğun kar yağışı sebebiyle Yenifakılı ilçe merkezi ve köylerinde de eğitime 1 gün ara verildi. İlçede 5 köy yolu da ulaşıma kapandı.

60 / 72

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle vatandaşların cadde ve otoyol kenarlarına bıraktığı araçların trafik güvenliğini etkilediği bildirildi.

61 / 72

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, 6 Ocak Cuma akşam saatlerinden itibaren kentte etkili olan yoğun kar yağışının gece de aralıklarla devam ettiği belirtildi.

62 / 72

İl genelinde, yer yer bölgesel olarak tipi şeklindeki kar yağışı nedeniyle olumsuzluklar yaşanmadığı aktarılan açıklamada, yağış nedeniyle otoyol kenarlarına çekilen araçların trafik güvenliğini etkilediği kaydedildi.

63 / 72

Açıklamada, “Vatandaşların cadde ve otoyol kenarlarına bıraktıkları araçlar trafik güvenliğini etkiliyor. Vatandaşların araçlarını çekmeleri önemle duyurulur.” ifadesine yer verildi.

64 / 72

İstanbul’da pazartesi ve salı günü aralıklarla orta kuvvette kar yağışı devam edecek.

65 / 72

İstanbul’da kar yağışının 11 Ocak Çarşamba gününe kadar aralıklarla devam edeceği bildirildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürü Ahmet Uçar, şu bilgileri verdi: “Bugün ve pazartesi, çok kuvvetli bir soğuk yaşanacak. İstanbul’da gece sıcaklığı sahil kesimlerinde eksi 5, iç kesimlerde eksi 7 olarak hissedilecek”

66 / 72

“Bu muazzam don ve buzlanmaya sebep olacak. Pazartesi kar yağışı yeniden etkili olacak ve orta şiddette, aralıklarla sürecek. İstanbul için uç değerlerde kabul edilebilecek bir kar yağışı olacak. Gelecek 3 günde İstanbullular sıfırın üstünde artı değerleri göremeyecekler. Çarşamba günü kar yağışı bölgeyi terk edecek’’

67 / 72

ULAŞIMA DÜZENLEME

İstanbul’da metro ve metrobüs seferleri sabaha kadar yapıldı.

68 / 72

69 / 72

70 / 72

71 / 72

72 / 72

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Epimedyumlu Macun
SON DAKİKA HABERLERİ
Epimedyumlu Macun
İLGİLİ HABERLER
Daha fazla GÜNDEM
Testere geri döndü! Askerlerimizden teröristlere mesaj

Kar kış demeden operasyonlarını sürdüren askerlerimiz, dağdaki teröristlere Twitter üzerinden mesaj yolladı.