Oto Çekici
plastik rahle
| Turbo Haber |
plas rahle

ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı?

23 Aralık 2016 - 15:13 'de eklendi ve 765 kez görüntülendi.
ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı?

ATA AÖF sınav sonuçları Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne ait OBS sisteminde yayınlanacak. Atatürk Üniversitesi bünyesinde AÖF sınavlarına giren adaylar Anadolu Üniversitesi AÖF sınav sonuçlarında olduğu gibi sonuçları üniversitenin kendi internet sitesinden öğrenecek.

Peki ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır ve OBS sisteminden sonuçlar nasıl öğrenilir? İşte detaylar…

Erzurum’da bulunan Atatürk Üniversitesi’ne ait Açıköğretim Fakültesi’nde güz dönemi sınavlarına giren adaylar her ders için 20 sorudan sorumlu tutuldu. 3 Aralık Cumartesi ve 4 Aralık Pazar günü sınava giren açıköğretim fakültesi öğrenciler sınav sonuçlarını beklemeye başladı. 2 oturumlu olarak gerçekleştirilen sınavın ardından adayların sınav sonuçlarını Atatürk Üniversitesi’nin OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) üzerinden öğrenebileceği ifade edildi.

ATA AÖF sonuç sorgulama için tıklayınız…

30 dakikalık süreç içerisinde 20 soru cevaplayan açıköğretim fakültesi öğrencileri sonuç için Atatürk Üniversitesi’nin resmi internet adresini ziyaret etti.

AÖF SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Atatürk Üniversitesi OBS sistemine giriş yapan öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve parolaları ile birlikte sistem giriş yapacak sınav sonuçlarını öğrenebilecek. Güz dönemi konularından sınava tabii tutulan öğrenciler şifrelerini unutmaları halinde şifrelerini değiştirebilecek.

AÖF ŞİFREMİ UNUTTUM LİNKİ AKTİF EDİLDİ

Anadolu Üniversitesi’nin internet sitesinde olduğu gibi Atatürk Üniversitesi’nde de AÖF sonuçlarını sorgulamak için OBS sistemine giren adaylar şifrelerini unuttukları takdirde T.C. kimlik no, doğum tarihi, doğum yeri, anne adı ve baba adı gibi bilgileri girerek şifrelerini güncelleyebilecek.

ATA AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesi sınavının yaklaşık 2 hafta önce yapılması nedeniyle sınav sonuçlarının önümüzdeki saatlerde açıklanması beklenirken Atatürk Üniversitesi’nden henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

ATA AÖF BÜTÜNLEME SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınav sonuçları açıklandığında sınavdan geçersiz not alarak bütünleme sınavına kalacak olan adaylar OBS sistemi üzerinden geçersiz not aldıklarını tespit edebilecek. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sınav soruları ve cevap anahtarı da yine Atatürk Üniversitesi’nin ilgili bölümünden yayımlanacak.

Öte yandan üniversiteden yapılan açıklamada fakültelere yerleştirilen öğrencilerin 12-16 Ağustos tarihleri arasında kayıt işlemleri için gerekli belgeleri tamamlamadıkları takdirde sınava giremeyecekleri duyurulmuştu.

Atatürk Üniversitesi’nin açıköğretim fakültesi ile ilgili diğer soru ve sorunlar için açıklamada yer alan numaralar kullanılabilir.

 

Öte yandan Atatürk Üniversitesi’nde açıköğretim fakültesi öğrencileri için hazırlanan videolu derslerin bir bölümü sosyal medya üzerinde yayınlanırken öğrenciler ilgili derslerin buradan da takip edebiliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Epimedyumlu Macun
SON DAKİKA HABERLERİ
Epimedyumlu Macun
İLGİLİ HABERLER
Daha fazla EĞİTİM
YÖK doktora burs başvuru takvimi açıklandı

Yükseköğretim Kurulunca 100 tematik alanda 2 bin doktora öğrencisine verilecek burslar için devlet üniversitelerince, 9...