Oto Çekici
plastik rahle
| Turbo Haber |
plas rahle

Adliye önünde eylem yapan köylülere polis müdahalesi

Ankara’nın Polatlı İlçesi’ne bağlı Ömerler’de bir köylünün köye ait mera arazisini sürdüğü gerekçesiyle…

20 Kasım 2015 - 23:33 'de eklendi ve 1048 kez görüntülendi.
Adliye önünde eylem yapan köylülere polis müdahalesi

Ömerler’de bir çiftçinin köye ait meraları sürdüğü iddiası nedeniyle köylüler adliye önünde protesto gösterisi yaptı. Polatlı Adliyesi önünde toplanan sayıları 100’ü bulan köy halkı, ’Mera teröristini durdurun bu işin sonu kötü olacak’, ’Mera teröristlerini durdurun, yoksa biz durduracağız’, ’Devlet baba harman yerlerimizi, hayvan sulama yerlerimizi, atalarımızdan kalan eski evlerimizin yerlerini sürüp eken şahısları acele durdurun. Bu işin sonu kötü olacak’, ’7 yıldır meramıza tecavüz eden bu şahsı neden cezalandırmıyorsunuz’ yazılı dövizler açtı.

Ömerler Muhtarı Nurullah Öz de yaptığı basın açıklamasında, “Polatlı ilçesi Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlanmadan önce söz konusu mera süren şahsı şikayet ettik. Ancak 30 Mart 2014 tarihinde Polatlı Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlanmasıyla köylerimiz mahalle statüsü aldı. Söz konusu mera arazileri de belediyeye geçmesi nedeniyle dava yeniden ele alınacağı bize iletildi. Devlet yetkililerimizin bu işe çözüm bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Bu sırada adliye önüne gelen polis ekipleri, köylülerin herhangi bir aşırılığa kaçmadan protesto olayını sona erdirerek dağılmalarını istedi.

Köylüler, arazilerini süren kişinin yakınını adliye önünde görünce bu kişiye saldırdı. Polis ekipleri köylüleri biber gazı sıkarak güçlükle sakinleştirerek dağıttı. Kısa süreli arbede takviye polis ekiplerinin olay yerine gelmesiyle sona erdi ve köylüler dağıldı.

Metin ÖZDEMİR/POLATLI (Ankara), (DHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Epimedyumlu Macun
SON DAKİKA HABERLERİ
Epimedyumlu Macun
İLGİLİ HABERLER
Daha fazla YEREL HABERLER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağbal dan Müsiad a Ziyaret

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bayburt Milletvekili Naci Ağbal, Ağbal, “Şu anda partiler içerisinde...